Porady

Lifting czy laminacja rzęs – co wybrać?

rzęsy

Obecnie w każdym salonie kosmetycznym w Gliwicach można wykonać zabieg liftingu i laminacji rzęs. Są to stosunkowo nowe usługi na rynku kosmetycznym, dlatego nie wszyscy wiedzą, czym się różnią oraz która da lepszy efekt. Lifting rzęs ma za zadanie unieść i znacząco podkreślić włoski, a laminacja to inaczej keratynowy lifting, który dodatkowo je podkręci, uniesie, a także odżywi, co wpłynie na ich zdrowszy wygląd. Ponadto nie ma co się martwić o sztuczny efekt. Laminacja powoduje, że klienci nadal wyglądają naturalnie, a jednocześnie ich spojrzenie staje wyrazistsze, a oko większe — jak po użyciu maskary. W przypadku skorzystania z tego rozwiązania nie ma potrzeby marnowania czasu na poranny makijaż.

Jeśli pragniesz mieć wyraziste, głębokie i przenikliwe spojrzenie, warto wykonać oba zabiegi. Lifting i laminację można ze sobą łączyć, by uzyskać jeszcze bardziej spektakularny efekt. Dopełnienie stanowi użycie henny, by przyciemnić rzęsy. Nie ma wątpliwości, że są to obecnie jedne z najczęściej wykonywanych usług. Gdzie się udać, aby przeprowadzić lifting i laminację rzęs w Gliwicach?

Na czym dokładnie polega zabieg laminacji?

Laminacja nazywana inaczej jest keratynowym liftingiem rzęs. Zabieg składa się z kilku etapów. Pierwszym krokiem, jaki wykonuje kosmetyczka, jest odtłuszczenie włosków oraz zabezpieczenie delikatnej skóry pod oczami. Robi się tak, ponieważ podczas laminacji górne rzęsy mogą się sklejać z dolnymi. Najprościej rzecz ujmując, czynności, które ma za zadanie wykonać stylistka, to ich wyciągniecie i podkręcenie, aby uzyskać efekt użycia zalotki. Aby jednak się to udało, należy posłużyć się specjalistycznym wałeczkiem silikonowych, na które nawija się rzęsy.

Stosowane są również odżywcze preparaty utrwalające osiągnięty cel, odżywiające oraz wzmacniające włoski. Kolejnym krokiem, który wykonywany jest na życzenie klientki to użycie henny. Warto się na niego zdecydować, ponieważ nie dość, że to produkt pochodzenia roślinnego, a więc naturalnego – to po hennie rzęsy wyglądają jak pomalowane tuszem. Na sam koniec używa się keratyny, która odżywia i znacznie pogrubia rzęsy. Zabieg laminacji nie jest bolesny.

Czym jest lifting rzęs?

Lifting polega na wydłużeniu i podsieniu rzęs, dzięki czemu stają się znacząco podkręcone. Jest to bardzo prosty zabieg, po którym każda klientka będzie wyglądać olśniewająco. Efekt utrzymuje się kilka tygodni. Tu również nakładany jest preparat pomagający uzyskać wymarzony kształt. Korzysta się także z wałeczka, aby podkręcić włoski.

Czym się różni laminacja od liftingu?

Mimo że na pierwszy rzut oka te zabiegi niczym się nie różnią — to tak naprawdę nie są tym samym. Lifting unosi rzęsy, by spojrzenie było bardziej kokieteryjne. Laminacja natomiast to lifting z dodatkiem procesu odżywiania, podkręcania i unoszenia. Wzmacnia rzęsy oraz sprawia, że stają się zdrowsze. Jeśli nadal się zastanawiasz, to warto wybrać się do profesjonalnego gabinetu, aby stylistka szczegółowo przedstawiła proces obu zabiegów. Zaleca się jednak połączyć je oraz jednocześnie zrobić lifting i laminacje rzęs w Gliwicach.

Rekomendowane artykuły