Porady

Seks analny – jak się do niego przygotować?

seks

Seks analny to dość specyficzny rodzaj zbliżenia. Wielu osobom penetracja odbytu kojarzy się z czymś nieprzyjemnym, bolesnym, a nawet odrażającym. Jak się jednak okazuje, może to być przyjemne doświadczenie, pod warunkiem, że partnerzy podejdą do niego z powagą, determinacją i zaangażowaniem. Warto więc poznać sposób na to, jak przygotować się na seks analny, a można o tym przeczytać w poniższym tekście!

Seks analny – jak się przygotować?

Zadając sobie pytanie, jak zacząć uprawiać seks analny, warto najpierw się zastanowić, czy Twoje ciało i psychika są gotowe na tego typu doznania. Na odczuwanie bólu podczas stosunku najbardziej narażona jest osoba bierna, czyli penetrowana, ale nie oznacza to, że obie strony nie powinny przygotować się do zabawy w sypialni. Na początek dobrze jest się rozluźnić. Doskonale sprawdzi się więc gorąca, relaksująca kąpiel z dodatkiem ulubionego płynu lub olejków eterycznych. Tym sposobem odpręży się nie tylko ciało, ale również umysł.

Po kąpieli warto zadbać o nastrój. Świece, ulubiona muzyka i przygaszone światło sprawią, że seks będzie jeszcze bardziej intymny, tajemniczy. Przed stosunkiem można wypić też lampkę wina, ale tylko jedną tak, aby wszystko odbywało się przy pełnej świadomości.

Kolejnym krokiem jest przejście do gry wstępnej. W tym czasie większą uwagę należy skupić na osobie biernej. Niestety odbyt w odróżnieniu od pochwy nie wydziela żadnych płynów, więc konieczne będzie odpowiednie nawilżenie np. przy pomocy SoSexual Fisting żelu analnego, W tej sytuacji nie ma co się ograniczać, ponieważ im większa jego ilość zostanie wykorzystana, tym zwiększą się szanse na to, że całe przygotowania do seksu analnego nie pójdą na marne przez ból, który się pojawi. Poza tym nakładanie żelu może być elementem gry wstępnej i sposobem na sprawdzenie tego, jak strona penetrowana zachowuje się podczas dotyku tych miejsc intymnych.

Seks analny – jak zacząć go uprawiać?

Na początku należy zaznaczyć, że seks analny można uprawiać na kilka sposobów. Pierwszy z nich polega na tym, że do penetracji wykorzystywane są dłonie partnera. Jeśli właśnie ta metoda ma być zastosowana, to przed seksem należy dokładnie umyć ręce, obciąć i wyczyścić paznokcie. Dzięki czemu druga osoba nie będzie narażona na zranienia czy przenoszenie bakterii. Drugim sposobem na seks „od tyłu” jest użycie specjalnych gadżetów erotycznych. Oczywiście odpowiednio nawilżonych i odkażonych. Na koniec można wyróżnić pełną penetrację oraz pieszczoty przy pomocy języka. Najbardziej inwazyjny jest stosunek, podczas którego do odbytu zostanie wprowadzony penis. Dlatego na taki seks analny należy się najbardziej przygotować.

Poza relaksem i nastrojem kluczową rolę odgrywa pozycja. W dużej mierze to do niej zależy, czy penetracja przebiegnie pomyślnie. Osoba bierna musi czuć się bezpiecznie oraz komfortowo. Dlatego lepiej jest zabawiać się na łóżku, zwłaszcza podczas pierwszych kilku razów. Najwygodniej będzie, kiedy osoba penetrowana ustawi się w pozycji „na pieska”, a partner będzie mógł dopasować kąt położenia jej bioder do własnego przyrodzenia. Co prawda, bierny niewiele będzie widział, ale przecież może komunikować się werbalnie, dawać wskazówki i oponować w razie, gdy go coś zaboli lub będzie mu niewygodnie.

Kiedy osoba penetrująca zacznie penisem napierać na odbyt, musi pamiętać, że jest on znacznie węższy niż pochwa. Oznacza to, że nie może wejść w niego gwałtownie. Należy więc stopniowo wsuwać członka bez zbędnego pośpiechu. Zresztą sam seks również nie powinien być ostry, ponieważ w ten sposób można wyrządzić osobie penetrowanej krzywdę.

Przygotowanie się na seks analny może być czasochłonne, ale konieczne. Zwłaszcza jeśli w jego trakcie wszystko ma pójść po myśli zainteresowanych. Poza tym zawsze należy pamiętać o zabezpieczeniu, ponieważ podczas stymulacji odbytu zwiększa się ryzyko zakażenia chorobami wenerycznymi. Co ciekawe, w niektórych przypadkach może dojść także do zapłodnienia, o ile sperma dostanie się do pochwy w trakcie takiego stosunku.

Rekomendowane artykuły