Porady

Jak dobrać sprzęt agd do domu?

agd

Projektując nowe mieszkanie nie można zapominać o odpowiednim sprzęcie AGD. Bez niego nie da się funkcjonować w nowym mieszkaniu. Robiąc remont kuchni także warto zainwestować w nowy sprzęt. Jakie AGD jest niezbędne i o czym trzeba pamiętać urządzając kuchnię i łazienkę?

Jaki sprzęt jest niezbędny w kuchni?

Każdy kto lubi gotować i robi to często powinien dobrać sprzęt AGD do rzeczywistych potrzeb. Akcesoria powinny pasować do naszych mebli i być spójne z kolorystyką szafek i ścian. Planując zakup należy zastanowić się, czy sprzęt AGD powinien być wolnostojący, czy w zabudowie. Wszystko zależy od rodzaju i ilości miejsca w kuchni, lecz przede wszystkim od potrzeb domowników. Dobrze dobrana lodówka, piekarnik i zlew franke w Szczecinie pozwoli na swobodne przygotowywanie posiłków.

Podstawowy sprzęt AGD w kuchni

W każdej kuchni, w której gotowanie odbywa się bardzo często powinny znajdować się:

  • zlew,
  • lodówka,
  • piekarnik,
  • płyta grzewcza.

Zlew może być dwu lub jednokomorowy, bardzo dobrym wyborem jest zlew Franke w Szczecinie, w którym można wyczyścić brudne naczynia jak i przygotować warzywa. Do tego należy dobrać dobrej jakości baterię i można gotować do woli. Nawet do 60% czynności kuchennych wykonywane jest w strefie wodnej. Zlewozmywak powinien łączyć funkcjonalność oraz piękny wygląd, można go dostosować do każdej kuchni dzięki szerokiej gamie wielkości i stylistyce. Można wybrać zlewozmywaki ceramiczne, granitowe lub ze stali szlachetnej, wszystko zależy od budżetu i potrzeb użytkowników.

Lodówka to ważny element w kuchni

Wybierając lodówkę należy kierować się ilością miejsca, jaka jest w kuchni oraz potrzebami przechowywania. Osoba mieszkająca w pojedynkę będzie potrzebować małej lodówki, którą można zabudować. Duże rodziny często decydują się na lodówkę side by side, która ma ogromne wnętrze do przechowywania dużej ilości żywności. Lodówka nie może stać daleko od innych sprzętów AGD. Zlew franke w Szczecinie powinien być usytuowany dość blisko, by swobodnie opłukiwać warzywa i owoce wyciągnięte z lodówki.

Piekarnik klasyczny czy kompaktowy?

Producenci tworzą sprzęty AGD odpowiadając na potrzeby użytkowników. Osoby, które nie lubią piec lub mają mało miejsca w kuchni mogą zdecydować się na mniejszą wersję piekarnika, która zajmuje mniej miejsca w zabudowie kuchennej. Klasyczne piekarniki także różnią się od siebie funkcjami pieczenia, wysokością temperatury oraz sposobem czyszczenia. Przed zakupem należy określić swoje potrzeby, jeśli chodzi o pieczenie ciast i mięs.

Płyta gazowa czy indukcyjna?

W każdej kuchni powinna znaleźć się płyta grzewcza. Rodzaj należy wybrać jeszcze na etapie projektowania, ponieważ nie w każdej kuchni jest podłączenie do gazu zasilającego płytę. Jeśli takiego podłączenia nie ma, warto wybrać płytę indukcyjną, która jest bardzo popularna i wygodna w użytkowaniu. Płyta może mieć szerokość 60 cm i cztery pola grzewcze, lecz występują większe lub mniejsze płyty. Można je dobrać do wielkości blatu i ilości miejsca, jakie mamy w kuchni.

Rekomendowane artykuły