Porady

Dlaczego warto wybrać się na tajskie spa?

spa

Technika masażu tajskiego wykorzystywana jest już od starożytności. To niezwykła tradycja łącząca w sobie rozciąganie oraz przyjmowanie pozycji pochodzących z jogi. Masaż ten ma swoje znaczenie zarówno w skutecznym odprężeniu ciała, jak i w usuwaniu uciążliwych dolegliwości. Dlaczego warto wybrać się na tajskie spa?

Day spa, Warszawa – dlaczego warto się zdecydować?

Day spa w Warszawie to niezwykle relaksacyjne rozwiązanie, którego wybór niesie za sobą wiele pozytywów. Pochodząca z Tajlandii metoda charakteryzuje się połączeniem tradycyjnego masowania i uciskania z poszczególnymi elementami pozycji rozciągających. Dzięki temu ciało nabiera zupełnie nowej energii, a klient czuje się niesamowicie rozluźniony.

Ucisk pewnych stref może być także pomocny w efektywnym zwalczaniu bólu głowy, a regulacja napięcia w wyniku naciągania konkretnych obszarów wspaniale usprawnia przemianę materii, co ułatwia odchudzanie. Tajskie spa day przypadnie do gustu osobom potrzebującym wyciszenia oraz wzmocnienia witalności zarówno ducha, jak i ciała.

Tajskie spa – na czym polega masaż tajski?

Masaż tajski jest swojego rodzaju rytuałem. Zazwyczaj odbywa się w intymnej, komfortowej i sprzyjającej relaksowi atmosferze. Wykonuje się go na płaskim materacu, który umożliwia łatwą zmianę pozycji. Masaże tajskie przeprowadzają wykwalifikowani profesjonaliści, którzy posiadają odpowiednie umiejętności i znają na wylot techniki masowania.

Przed rozpoczęciem sesji masażysta dokładnie oczyszcza ręce, a w zależności od typu przygotowuje również olejki. Specjalistyczne masaże tajskie polegają na masowaniu poszczególnych części ciała, ich ugniataniu oraz rozciąganiu w konkretnych pozycjach pochodzących z jogi. Można je wykonywać nie tylko na plecach, brzuchu lub bokach, ale również w pozycji siedzącej. Masażysta wykorzystuje w tym celu kciuki, nadgarstki, kolana lub całe stopy. W celu wzmocnienia efektu warto używać naraz obu rąk bądź stóp.

Co ciekawe, można zdecydować się na częściowy masaż wybranego obszaru ciała. W takim przypadku osoba masująca skupi się jedynie na precyzyjnym uciskaniu zakończeń nerwowych, co umożliwia skuteczne pozbycie się napięcia.

Day spa – jak się przygotować do masażu tajskiego?

Decydując się na poddanie się masażowi tajskiemu, warto wiedzieć, w jaki sposób najlepiej się do niego przygotować. W związku z tym, że tego typu zabieg wymaga częstych zmian pozycji, nie należy tuż przed jego wykonaniem spożywać ciężkich oraz tłustych potraw, przekładających się na większe problemy z poruszaniem. Zanim rozpoczniesz day spa (Warszawa) wypij dużą ilość wody oraz zrezygnuj z alkoholu czy kawy.

Zanim pojawisz się w wybranym salonie, warto postawić na delikatne ćwiczenia rozciągające, które ułatwią późniejsze, nieco bardziej intensywne rozciąganie. Dobrym rozwiązaniem będzie upięcie długich włosów, aby nie przeszkadzały w trakcie zabiegu. Niejednokrotnie podczas masażu tajskiego wykorzystywane są różnego rodzaju olejki, co jest dodatkowym argumentem przemawiającym za upięciem kosmyków przed wizytą w spa.

Rekomendowane artykuły