Porady

Jaki kolor rolet do sypialni wybrać?

rolety

Wybór rolet do sypialni to nie lada wyzwanie. Podczas zakupu tego elementu aranżacji trzeba wziąć pod uwagę m.in. barwę ścian i okien, aranżację pomieszczenia oraz własne upodobania. Należy również zastanowić się, czy rolety mają stanowić główną ozdobę wnętrza, czy tylko subtelny dodatek.

Do czego dobrać kolor rolet w sypialni?

Kolor rolet do sypialni trzeba dopasować m.in. do typu pomieszczenia oraz barwy ścian i ram okiennych. Należy pamiętać, że rolety powinny dobrze komponować się z całą aranżacją i efektownie podkreślać charakter wnętrza. Nie mogą one kłócić się z kolorem ścian czy okien ani zaburzać stylu przestrzeni. Ponadto istotne, aby nie były utrzymane w zbyt wyrazistych, neonowych kolorach, ponieważ mogą powodować poddenerwowanie, wprowadzać chaos do wnętrza i przyczyniać się do problemów z zasypianiem. Rolety do sypialni powinny być utrzymane w stonowanych barwach, które działają relaksująco, odprężająco i wyciszająco.

Rolety do sypialni należy dopasować także do aranżacji. W pomieszczeniach nowoczesnych najlepiej sprawdzają się modele o klasycznych kolorach, takich jak np. szary czy biały. Nie zaleca się stosowania rolet czarnych, ponieważ mogą wprowadzać ponury nastrój i powodować przygnębienie. We wnętrzach klasycznych można postawić na rolety w nieco żywszych kolorach np. zielonym, żółtym czy delikatnym pomarańczowym.

Rolety do sypialni – jaki kolor sprawdzi się najlepiej?

Podczas wyborów rolet do sypialni weź pod uwagę kolor swoich ścian. Jeśli zależy Ci na tym, aby złagodzić wnętrze utrzymane w wyrazistych barwach, sięgnij po rolety subtelnych odcieniach np. białe, kremowe czy jasnoszare. Jeśli jednak chcesz nieco ożywić przestrzeń, wybierz rolety żółte, zielone lub różowe. Na tym etapie również zastanów się, czy chcesz, aby rolety tworzyły kontrast z innymi elementami wnętrza, czy były harmonijne.

Podczas zakupu rolet do sypialni unikaj modeli o intensywnych wzorach i mocnych kolorach, które mogą rozpraszać wzrok i pobudzać. W przestrzeni sypialnianej z pewnością nie sprawdzą się modele utrzymane w jaskrawych barwach. Natomiast świetnym wyborem będą rolety pastelowe i te utrzymane w kolorach natury.

W czasie wyboru sypialnianych rolet rzymskich w Warszawie postaw na modele o ciepłych barwach, gdyż łagodzą one światło i sprawiają, że wnętrze staje się ciepłe i przytulne. Warto również dodać, że do pomieszczeń, których zwykle jest szaro i ciemno zaleca się stosowanie jasnych rolet. Ciemne modele nie sprawdzają się także we wnętrzach, w których okna wychodzą na północ.

Pamiętaj również, żeby dopasować kolor rolet do sypialni do swoich indywidualnych preferencji, potrzeb i gustu. W pomieszczeniu sypialnianym musisz czuć się komfortowo, przytulnie i swobodnie. Nie powinny znajdować się w nim elementy, które wywołują poddenerwowanie i zaburzają relaks oraz sen. Z tego względu bardzo ważne jest to, abyś zainwestował w rolety, których barwa wpływa na Ciebie uspokajająco i odprężająco. Zastanów się, w otoczeniu jakich kolorów czujesz się najlepiej.

Rekomendowane artykuły