Porady

Co należy wiedzieć przed wszczepieniem implantu zęba?

implant zęba

Zęby odgrywają w naszym życiu niezwykle istotną rolę – to właśnie za ich pomocą rozdrabniamy pokarm, ale także wspomagają nas one w wielu innych dziedzinach życia, np. w komunikowaniu się (uzębienie ma przecież wpływ na mowę). Co więcej – jest to jeden z bardzo ważnych punktów na naszym ciele, który niestety łatwo jest uszkodzić na wiele różnych sposobów (np. przez zaniedbanie). Naukowcy udowodnili również, że wiele chorób w innych miejscach ciała bierze się właśnie z infekcji, które miały początek w jamie ustnej, a dokładniej w okolicach zębów. W dużym skrócie – psujące się zęby mogą spowodować inne schorzenia.

Ubytki w zębach potrafią być bardzo problematyczne z wielu powodów. Na szczęście mamy dziś technologię, która umożliwia szybkie zastąpienie naszego prawdziwego zęba odpowiednią protezą. Serdecznie zapraszamy po więcej informacji na ten temat do poniższego tekstu.

Implant zęba – co to takiego?

Implant zęba to specjalny rodzaj protezy, którą umieszcza się na miejscu usuniętego wcześniej zęba stałego. Implanty przygotowywane są z bardzo dużą precyzją na specjalne zamówienie danego pacjenta kliniki stomatologicznej. Wykonane są zazwyczaj z bardzo trwałych materiałów, do tego całkowicie niegroźnych dla człowieka, co ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Ich rozmiary są dopasowywane na podstawie modelu szczęki osoby zamawiającej, dopasowywany jest również ich koloryt, dzięki czemu nie da się praktycznie odróżnić implantu od prawdziwego zęba.

Kiedy wykorzystuje się implanty zęba?

Implanty zębów wykorzystuje się powszechnie w ramach protetyki – wstawia się je w miejsce poważnych ubytków w zębach stałych u osób, którym takie braki realnie utrudniają życie. Implanty zębowe wiele osób wstawia również ze względu na walory estetyczne – ubytki w uzębieniu (szczególnie przednim) potrafią bardzo mocno zaburzyć wygląd zewnętrzny, co dla niektórych ma ogromne wręcz znaczenie z różnych powodów.

Co warto wiedzieć przed wszczepieniem implantu?

Przede wszystkim przed podjęciem decyzji o wstawieniu implantu należy koniecznie przejść odpowiednie badania u specjalisty, a także udać się na konsultacje w celu dobrania właściwego rodzaju protezy. Wstawienie implantu to ingerencja chirurgiczna, w dodatku mocno inwazyjna, dlatego istnieje wiele przeciwwskazań co do tego zabiegu, o których powinien poinformować Cię lekarz. Co więcej – decydując się na implant należy przygotować się na długi okres rekonwalescencji.

Gdzie wykonać implanty w Katowicach?

Jeśli chodzi o zębowe implanty, Katowice są jednym z miast w naszym kraju, w których funkcjonuje całkiem sporo gabinetów i klinik stomatologicznych, które oferują tego typu rozwiązania. Warto jest zapoznać się z ich ofertą, a także sprawdzić, jakie mają opinie od pacjentów. Wybierając konkretny gabinet, warto też zapoznać się z jego ofertą oraz historią działania – im dłużej funkcjonuje ona na rynku, tym lepiej, gdyż oznacza to, że jest to renomowany gabinet, w którym pracują profesjonaliści, a ich usługi są wysokiej jakości.

Rekomendowane artykuły