Porady

Zabawki dla dorosłych kotów

Wśród właścicieli kotów panuje przekonanie, że tylko młode kocięta lubią się bawić, podczas gdy dorosłe zwierzęta cały swój czas spędzają na odpoczynku. Tymczasem starsze koty również lubią zabawę, jednak nie każda zabawka trafi w ich gust oraz oczywiście mają one mniej energii na zabawę, niż młodsze koty.

Zabawki dla kota – laserowe wskaźniki

Wizja kota biegającego za czerwonym wskaźnikiem laserowym dość dobrze zakorzeniła się w popkulturze. Obecna jest zarówno w wielu filmach, jaki i krótkich wideo internetowych, nagranych przez właścicieli kotów. I choć większość kotów uwielbia ten rodzaj zabawy, jako że pobudza ona ich instynkt łowiecki, niektóre z nich mogą szybko się zniechęcić i następnym razem ciężko będzie je przekonać do zabawy z laserowym wskaźnikiem. Wynika to z tego, że przy zabawie ze światełkiem koty nie są w stanie upolować fizycznej zdobyczy, co dla wielu z nich jest definicją udanych łowów. Dlatego warto nagradzać zwierzaka za zabawę drobnymi przekąskami.

Wędki z dzwoneczkami

Kolejną pod względem popularności zabawką dla kota są specjalne wędki, czyli patyki, na których końcu zamontowany jest sznurek z piłką, często wyposażoną dodatkowo w dzwoneczek, który przykuwa uwagę kota. Taką zabawkę można wykonać samemu lub kupić gotową w sklepie zoologicznym. Najchętniej bawią się nią młode koty, jednak niektóre starsze zwierzęta również uwielbiają zabawę z ruchomym celem. Ważne jest jednak to, aby od czasu do czasu pozwolić kotu złapać zabawkę, tak aby mógł on być zadowolony z osiągnięcia celu i nie zniechęcił się zbyt szybko.

Rekomendowane artykuły