Porady

Roll up – co to takiego?

roll up

Dokumentacja projektowa to zbiór niezwykle istotnych danych związanych z budową. Dlatego tak ważne jest, by stosować się do zawartych w niej informacji, a jej sporządzenie powierzyć w ręce profesjonalistów. Co dokładnie zawiera dokumentacja projektowa?

Biuro projektowe, Jelenia Góra – czym jest dokumentacja projektowa?

Gotowy projekt budynku zawiera aż trzy egzemplarze dokumentacji projektowej. Można w niej znaleźć projekt architektoniczno-budowlany wraz z oświadczeniem architekta, a także kserokopię uprawnień budowlanych czy zaświadczenie, z którego wynika, że projektanci przynależą do Izby Architektów.

Co więcej, w dokumentacji projektowej znajduje się również projekt techniczny. W jego skład wchodzą plany konstrukcji, instalacji sanitarnych, a w niektórych przypadkach również gazowej bądź wentylacji mechanicznej.

Dokumentacja projektowa jest zbiorem rysunków zarówno budowlanych, jak i technicznych wraz z ich dokładnymi opisami. Zawarte są w niej wszelkie kluczowe informacje dotyczące działki, a także projektowanego budynku.

Biuro projektowe, Jelenia Góra – komu powierzyć wykonanie dokumentacji?

Przygotowanie dokumentacji projektowej to niezwykle istotne zadanie, które należy powierzyć w ręce kompetentnych osób. Specjaliści zadbają o zawarcie w niej wszelkich kluczowych danych, a ich wiedza, doświadczenie i umiejętności pozwolą na uzyskanie pożądanych rezultatów.

Pracownicy profesjonalnej firmy w swoich działaniach wykorzystują nowoczesne, wysokiej jakości narzędzia, dzięki czemu mogą podjąć się najbardziej skomplikowanych zleceń.

Wybierając biuro projektowe w Jeleniej Górze, warto również zwrócić uwagę na podejście pracowników do klienta. Kompetentni specjaliści zadbają o podzielenie się Tobą wszelkimi istotnymi informacjami, a także udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania. Dzięki temu zyskasz pewność podjęcia współpracy z właściwymi osobami, z którymi kontakt będzie klarowny i rzeczowy.

Biuro projektowe, Jelenia Góra – składanie dokumentacji projektowej

Inwestor w organie administracji architektoniczno-budowlanej powinien dokonać wszelkich formalności, a mianowicie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę łącznie z trzema egzemplarzami projektu zagospodarowania terenu.

Co więcej, w dokumentacji powinien się również znaleźć projekt architektoniczno-budowlany ze wszystkimi opiniami, pozwoleniami oraz dokumentami, które zostały wspomniane w ustawie.

Czym jest dokumentacja projektowa? Podsumowanie

Dokumentacja projektowa jest zbiorem niezwykle istotnych rysunków budowlanych oraz technicznych. Z tego względu sporządzenie jej należy powierzyć profesjonalistom, którzy dysponują nowoczesnymi narzędziami, a wszelkie podejmowane działania opierają na rozległej wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościom.

Rozpoczęcie budowy wiąże się z szeregiem istotnych działań, do których należy podejść z odpowiedzialnością i rozsądkiem. Dopełnienie wszelkich formalności ma kluczowe znaczenie dla sprawnego przebiegu całego procesu, dlatego warto włożyć w nie odpowiednio dużo zaangażowania.

Rekomendowane artykuły