Dokumentacja projektowa to zbiór niezwykle istotnych danych związanych z budową. Dlatego tak ważne jest, by stosować się do zawartych w niej informacji, a jej sporządzenie powierzyć w ręce profesjonalistów. Co dokładnie zawiera dokumentacja projektowa?
Biuro projektowe, Jelenia Góra – czym jest dokumentacja projektowa?
Gotowy projekt budynku zawiera aż trzy egzemplarze dokumentacji projektowej. Można w niej znaleźć projekt architektoniczno-budowlany wraz z oświadczeniem architekta, a także kserokopię uprawnień budowlanych czy zaświadczenie, z którego wynika, że projektanci przynależą do Izby Architektów.
Co więcej, w dokumentacji projektowej znajduje się również projekt techniczny. W jego skład wchodzą plany konstrukcji, instalacji sanitarnych, a w niektórych przypadkach również gazowej bądź wentylacji mechanicznej.
Dokumentacja projektowa jest zbiorem rysunków zarówno budowlanych, jak i technicznych wraz z ich dokładnymi opisami. Zawarte są w niej wszelkie kluczowe informacje dotyczące działki, a także projektowanego budynku.
Biuro projektowe, Jelenia Góra – komu powierzyć wykonanie dokumentacji?
Przygotowanie dokumentacji projektowej to niezwykle istotne zadanie, które należy powierzyć w ręce kompetentnych osób. Specjaliści zadbają o zawarcie w niej wszelkich kluczowych danych, a ich wiedza, doświadczenie i umiejętności pozwolą na uzyskanie pożądanych rezultatów.
Pracownicy profesjonalnej firmy w swoich działaniach wykorzystują nowoczesne, wysokiej jakości narzędzia, dzięki czemu mogą podjąć się najbardziej skomplikowanych zleceń.
Wybierając biuro projektowe w Jeleniej Górze, warto również zwrócić uwagę na podejście pracowników do klienta. Kompetentni specjaliści zadbają o podzielenie się Tobą wszelkimi istotnymi informacjami, a także udzielą odpowiedzi na nurtujące pytania. Dzięki temu zyskasz pewność podjęcia współpracy z właściwymi osobami, z którymi kontakt będzie klarowny i rzeczowy.
Biuro projektowe, Jelenia Góra – składanie dokumentacji projektowej
Inwestor w organie administracji architektoniczno-budowlanej powinien dokonać wszelkich formalności, a mianowicie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę łącznie z trzema egzemplarzami projektu zagospodarowania terenu.
Co więcej, w dokumentacji powinien się również znaleźć projekt architektoniczno-budowlany ze wszystkimi opiniami, pozwoleniami oraz dokumentami, które zostały wspomniane w ustawie.
Czym jest dokumentacja projektowa? Podsumowanie
Dokumentacja projektowa jest zbiorem niezwykle istotnych rysunków budowlanych oraz technicznych. Z tego względu sporządzenie jej należy powierzyć profesjonalistom, którzy dysponują nowoczesnymi narzędziami, a wszelkie podejmowane działania opierają na rozległej wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościom.
Rozpoczęcie budowy wiąże się z szeregiem istotnych działań, do których należy podejść z odpowiedzialnością i rozsądkiem. Dopełnienie wszelkich formalności ma kluczowe znaczenie dla sprawnego przebiegu całego procesu, dlatego warto włożyć w nie odpowiednio dużo zaangażowania.