Porady

TOP 5 najlepszych keyboardów ranking

Muzyka towarzyszy człowiekowi od zaranie dziejów, a granie na instrumentach przynosi nie tylko olbrzymią satysfakcję i radość, ale jest również niezwykle rozwijającym i twórczym zajęciem. Odczytywanie melodii z nut czy kreowanie własnych kompozycji wymaga jednak profesjonalnego sprzętu, zarówno w przypadku doświadczonych muzyków i wirtuozów, jak i osób stawiających dopiero pierwsze kroki w cudownym świecie muzyki.

Niewątpliwie jednymi z najbardziej popularnych instrumentów są te klawiszowe – nauka podstaw gry jest stosunkowo prosta, a każdy może samodzielnie się doskonalić, wykonując znane utwory lub tworząc własne kompozycje. Wśród tego typu sprzętów szczególną uwagę przyciągają różnego rodzaju keyboardy, które urzekają prostotą, nieskończonymi możliwościami dźwiękowymi, a także swą kompatybilnością, dzięki czemu bez trudu można je przenosić z miejsca na miejsce. To wspaniałe rozwiązanie zarówno dla początkujących muzyków, jak i wieloletnich pianistów.

Poniżej przedstawiamy ranking keyboardów obejmujący 5 najchętniej wybieranych instrumentów klawiszowych na rynku muzycznym. Niewątpliwie odnajdziesz wśród nich odpowiedź na pytanie, jaki najlepszy keyboard wybrać.

5. YAMAHA PSR-F52

Wśród najlepszych keyboardów YAMAHA PSR-F52 plasuje się na piątym miejscu naszego rankingu. Keyboard tej znanej marki to dobre rozwiązanie dla wszystkich chcących rozpocząć swoją przygodę z muzyką. Sprzęt wyposażony jest nie tylko w brzmienie pianina, ale także gitary, organów, perkusji i innych instrumentów, co stwarza nieograniczone możliwości wykonywania utworów. Możesz również skorzystać z opcji automatycznego akompaniamentu, ciesząc się wirtualnym zespołem.
Atutem YAMAHA PSR-F52 jest niewątpliwie łatwość grania, a także wysoka jakość i różnorodność wydobywanych dźwięków. Jeżeli chcesz rozwijać swoje umiejętności, możesz także pobrać darmową książkę z nutami bądź też filmy z lekcjami gry na keyboardzie.

4. Alesis Harmony 61 MKII

Alesis Harmony 61 MKII to wyjątkowy sprzęt zajmujący trzecie miejsce w naszym rankingu keyboardów. Instrument ten jest doskonałą propozycją zwłaszcza dla początkujących – idealnie nadaje się do stawiania pierwszych kroków w świecie muzyki. Sprzęt stwarza szeroką gamę możliwości, wśród których wymienić można kilkaset brzmień rozmaitych instrumentów – perkusji, gitary, fortepianu, skrzypiec, a nawet całej orkiestry i innych efektów dźwiękowych. Istnieje też opcja nakładania na siebie poszczególnych warstw melodii, tryb dzielenia klawiatury czy możliwość grania i komponowania w różnych gatunkach muzycznych. Możesz także wykonywać wgrane w system utwory demonstracyjne lub nagrywać swoją własną twórczość.

Zestaw zawiera keyboard Alesis Harmony 61 MKII, a także łatwy w montażu statyw klawiszowy zwiększający komfort gry, zasilacz, pulpit do nut, słuchawki i mikrofon oraz ławę do gry z możliwością regulacji wysokości. Komplet ten posiada wszystkie niezbędne do rozpoczęcia nauki akcesoria, co czyni ów model jednym z najlepszych keyboardów dla początkujących na rynku muzycznym.

3. Profesjonalny Keyboard Organy Pianino MK-2115

Organy MK-2115 to wspaniałe rozwiązanie dla początkujących i średniozaawansowanych muzyków, którzy chcą tworzyć w łatwy i przyjemny sposób. Instrument ten posiada całą gamę funkcji oraz efektów pozwalających na oryginalne kompozycje lub po prostu dobrą zabawę. Atutem tego rozwiązania jest duży podświetlany ekran umożliwiający intuicyjną kontrolę nad sprzętem, a także możliwość ustawiania tempa i poziomu głośności oraz nagrywania i odtwarzania sekwencji melodycznych. Profesjonalny Keyboard Organy Pianino MK-2115 może być zasilany zarówno z dołączonego do zestawu zasilacza, jak i z baterii, dzięki czemu z powodzeniem możesz tworzyć nie tylko w domu, ale również na zewnątrz – w ogrodzie, parku czy przed uliczną publicznością.

2. Roland GO:Keys czerwony

Stylowy Roland GO:Keys w kolorze czerwonym to jeden z najlepszych keyboardów, a jego lekkość i kompaktowość sprawia, że zabierze mało miejsca i z łatwością możesz go przenosić. Szczególną zaletą tego instrumentu jest możliwość podłączenia własnego smartfona za pośrednictwem Bluetooth – dzięki temu zyskujesz dostęp do darmowej bazy utworów oraz dedykowanych aplikacji, z którymi nauka gry bądź samodzielne komponowanie staje się jeszcze prostsze i bardziej efektywne.
Roland GO:Keys czerwony posiada kilkaset różnorodnych brzmień wysokiej jakości, wśród których odnajdziesz instrumenty smyczkowe, perkusję, syntetyzator, organy i wiele innych. Na uwagę zasługuje także funkcja Loop Mix – dzięki niej tworzenie własnych piosenek jest niezwykle łatwe i przyjemne.

1. Yamaha PSR-SX700 – Arranger Workstation

Pierwsze miejsce w naszym rankingu keyboardów zajmuje Yamaha PSR-SX700 – Arranger Workstation. To jeden z najlepszych i najbardziej nowoczesnych instrumentów klawiszowych na rynku, wychodzący naprzeciw Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Cechą charakterystyczną tego sprzętu jest nowa klawiatura o zwiększonej wrażliwości na dotyk, co znacznie zwiększa komfort gry oraz głębię wydobywanych dźwięków. Na uwagę zasługuje także duży wyświetlacz dotykowy, dzięki któremu możliwe jest intuicyjne komponowanie czy odtwarzanie utworów, a także połączenie wielu linii melodycznych w celu stworzenia wyjątkowej kompozycji.
Yamaha PSR-SX700 – Arranger jest jednym z najlepszych keyboardów dla początkujących muzyków oraz doświadczonych w grze wirtuozów. 61 klawiszy i trzy warstwy brzmień stwarzają wyjątkowe możliwości tworzenia, a funkcje playlisty i wyboru rozmaitych stylów gry pozwalają na cudowne spędzenie czasu w świecie muzyki. Dodatkowym atutem tego sprzętu jest możliwość podłączenia mikrofonu lub gitary, a także rejestrowanie utworów w formacie MP3 lub WAV.

Rekomendowane artykuły