Porady

Pierwsze pieluszki noworodka – jakie wybrać?

pieluszki

Pieluchy jednorazowe, potocznie nazywane pampersami są niezbędnym elementem, w który wyposażyć się powinni rodzice po przyjściu na świat malucha. Służą one zabezpieczeniu ubranek i pościeli, z której korzysta dziecko przed zabrudzeniem. Wybór pierwszych pieluszek nie jest łatwym zadaniem, dlatego przychodzimy z pomocą i przedstawiamy ranking pieluch dla noworodka.

Czym się kierować przy wyborze pieluszek dla noworodka?

Aby uniknąć odparzeń i sprawić, że noszenie pieluszki nie będzie przeszkadzało dziecku podczas codziennych czynności, należy wybrać te wyróżniające się na rynku doskonałą jakością i starannym wykonaniem. Nie można dopuścić do sytuacji, aby pieluszki przeciekały, bądź drażniły skórę noworodka. Należy wybierać pampersy wykonane z naturalnych materiałów. Może się zdarzyć, że dziecko będzie tolerować jeden rodzaj pieluch, a innego już nie. Pamiętaj o regularnej obserwacji stanu jego skóry i dobierz takie pampersy, które nie będą podrażniały niezwykle delikatnej skóry noworodka.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest wycięcie na pępek. Dopóki znajdująca się na brzuszku dziecka pępowina nie odpadnie, musi mieć dostęp do powietrza. Na około trzy pierwsze tygodnie życia malucha najwygodniejszą opcją będą pampersy ze specjalnym wycięciem na pępek. W przypadku pieluszek, które takiego nie mają, konieczne będzie samodzielne wycięcie odpowiedniej wielkości półkola w miejscu, gdzie znajduje się pępowina lub podwinięcie pieluszki w taki sposób, aby nie przeszkadzała.

Ranking pieluch dla noworodka

  1. Pampers Premium Care

Wykorzystana w tych pieluszkach technologia DryMax gwarantuje natychmiastowe odprowadzenie wilgoci ze skóry malucha i jej całkowite zatrzymanie. Jest to rozwiązanie zapewniające noworodkowi maksymalny komfort i wygodę zarówno w dzień, jak i w nocy.

  1. Dada Extra Care

Tym razem do czynienia mamy z technologią Secon Dry, która sprawia, że pieluszka pozostanie sucha przez długi czas. Poza tym, ten model pampersów wyposażony został w doskonale przemyślane płaskie gumki, które nie uciskają i sprawiają, że pieluszka pozostaje na swoim miejscu.

  1. Bella Baby Happy

Oferowane przez firmę Bella pieluszki posiadają wcześniej wspomniane wycięcie na pępek, co sprawia, że będą idealnym rozwiązaniem na pierwsze tygodnie od przyjścia na świat noworodka. Specjalna kolorystyczna sygnalizacja informuje, kiedy należy zmienić pieluszkę – jest to więc świetny wybór dla świeżych rodziców, którzy dopiero uczą się, jak często należy wymieniać maluszkowi pampersa.

  1. Rossmann Bambiboo

Najlepszy wybór dla noworodków posiadających wrażliwą skórę. Do produkcji pieluszek wykorzystane zostało włókno bambusowe, w swoim składzie nie zawierają żadnych syntetycznych materiałów. Ich dodatkowym atutem jest wysoki poziom biodegradowalności.

  1. Kindii Pure

Kolejna opcja stworzona z myślą o delikatnej skórze maluszków. Te pieluszki wykonane zostały z materiałów, które nie narażają skóry na podrażnienia czy reakcje alergiczne. Wykorzystana w pampersach technologia Air Cells gwarantuje odpowiednią przewiewność.

Rekomendowane artykuły