Kontenery na gruz oraz na śmieci poremontowe lub budowlane są niezbędne podczas nawet najmniejszej inwestycji. Gruzu, resztek materiałów budowlanych, starych płytek – nie wolno wyrzucać do śmieci komunalnych. Odpady remontowe mogą być uciążliwe dla środowiska i dlatego musisz je utylizować w sposób poprawny. Pojemniki na odpady mogą mieć różną wielkość, co poniekąd wpływa na ich cenę. Dowiedz się, jak zamówień kontener na gruz oraz ile on kosztuje.
Jaki kontener na gruz wybrać do małego remontu?
Mały remont może generować niewielkie ilości odpadów, które musisz dostarczyć do właściwego punktu odbioru. Przed inwestycją określ, co będzie głównym opadem poremontowym oraz ile śmieci powstanie. Niewielka ilość czystego gruzu może z powodzeniem zmieścić się do worka typu big bag. Worek zmieści około 1 tony śmieci. Jest zrobiony z wytrzymałego materiału, ma wygodne uszy, które pomagają go załadować. Sam worek nie kosztuje dużo i możesz go kupić np. w sklepie budowlanym.
Kontener na gruz to większy wydatek. Wywóz czystego gruzu kosztuje mniej niż mieszanego, warto segregować śmieci, nie tylko po to, aby zmniejszyć koszty, ale też, by przekazać zbiór do recyklingu. Śmieci zmieszane to np. płyty kartonowo-gipsowe, skute płytki z klejem, styropian oraz resztki tynków, gipsów itp. Takie śmieci będą kosztować Cię więcej. Utylizacja wełny mineralnej lub azbestu jest najdroższa, ponieważ są to materiały niebezpieczne, które należy unieszkodliwić we właściwy sposób.
Kontener na gruz — ile kosztuje i jak go zamówić?
Wiesz już, że na koszt wywozu śmieci budowlanych i remontowych wpływa ich rodzaj, ale też cena kontenera na gruz zależy od jego pojemności i rodzaju. Kontenery mogą mieć postać zwykłych, metalowych pojemników, ale są też nowoczesne produkty, które mają dodatkowe usprawnienia. Takim pojemnikiem jest np. koleba. Zwykły kontener może zmieścić parę ton śmieci. Większe produkty przeznaczone są głównie na place budowy, są bardzo pojemne i mogą być dodatkowo wyposażone w klapę zamykającą. To idealne rozwiązanie przy dużych inwestycjach. Klapa zapobiega przemieszczeniu się lekkich materiałów, np. folii, styropianu, po placu budowy.
Kontener z zamykaniem jest też używany do przechowywania produktów sypkich, np. piasku, cementu. Pojemniki samowyładowcze stosowane są w przedsiębiorstwach, znacznie ułatwiają pracę oraz wywóz śmieci. Kontener możesz zamówić przez strony internetowe lub kontaktując się z firmą. Podczas składania zamówienia określasz rodzaj odpadów, ich orientacyjną ilość oraz czas, na który chcesz wynająć kontener na gruz. Nie opłaca się zamawiać większych pojemników, ponieważ generuje to niepotrzebne koszty, ale zbyt mały kontener również może Cię więcej kosztować. Zwróć też uwagę na infrastrukturę wokół siebie, większy pojemnik może nie zmieścić się w bramie. Osobny kontener będzie konieczny, jeśli pozbywasz się azbestu lub wełny mineralnej. Po zapełnieniu pojemnika – jest on od Ciebie odbierany i wywożony do selektywnego punktu zbiórki lub do recyklingu, jeśli jest to czysty gruz.
Kontenery i pojemniki, których używa się w przemyśle oraz w budownictwie
W niektórych branżach używa się kontenerów do przechowywania produktów oraz do ich przewożenia. To idealny sposób do transportowania materiałów sypkich. Kontenery koleba, mają wiele zalet, które ułatwiają pracę. Samowyładowcze pojemniki pozwalają precyzyjnie wysypywać śmieci lub materiały sypkie. Niektóre produkty posiadają dodatkowe wzmocnienie, które pozwala transportować nawet 25 ton.
Małe pojemniki można z łatwością przewozić przy użyciu wózka widłowego, dlatego znalazły zastosowanie na halach magazynowych. Można w nich gromadzić śmieci, ale też materiały i półprodukty używane w przemyśle. Kontenery mają system automatycznego opróżniania, zapewnia to bezpieczeństwo na placu budowy oraz usprawnia prace. To, ile kosztuje kontener na gruz samowyładowczy, zależy głównie od jego wielkości oraz pojemności. Jest on na pewno droższy niż zwykły pojemnik, ale to opłacalna inwestycja, zwłaszcza dla przedsiębiorców. Możesz też zamówić taki pojemnik na odpady budowlane.