Porady

Jakie rolety do nowoczesnego salonu?

rolety

Jakie rolety do salonu wybrać, aby pasowały do nowoczesnego wystroju wnętrza? W tym przypadku ważny jest nie tylko określony model i typ, ale także kolor czy materiał, z którego akcesorium zostało wykonane. Warto zastanowić się również nad potrzebami domowników oraz tym, jakich funkcji od rolet oczekują.

Jakie rolety do nowoczesnego  salonu? Czym się kierować przy wyborze?

Decydując się na zakup rolet do salonu, warto wziąć pod uwagę nie tylko ich funkcjonalność, ale także dopasowanie do charakteru i stylu wnętrza. Należy mieć świadomość, że wybór stanowi nierzadko poważną decyzję – wiele modeli montowanych jest na stałe, toteż ich wymiana będzie odbywała się znacznie rzadziej niż w przypadku firan czy zasłon.

W przypadku salonu urządzonego w stylu glamour warto zdecydować się na rolety w odcieniach czerwieni, szmaragdu czy fioletu. W tym przypadku będą doskonale pasowały także akcesoria w kolorze srebrnym, białym oraz złotym.

Właściciele salonów urządzonych w stylu nowojorskim (czyli łączącym jednocześnie elementy etniczne, vintage oraz art déco) mogą z powodzeniem zdecydować się na rolety w odcieniach mlecznej bieli lub szarości.

W przypadku nowoczesnego salonu urządzonego w stylu boho idealnym rozwiązaniem będą przesłony wykonane z naturalnych materiałów (np. rolety bambusowe), a także te we wszelkich odcieniach brązu, miedzi oraz kolorach ziemi. Do wnętrz modernistycznych idealnie będą pasowały rolety wolnowiszące na ścianę.

Kolor rolet powinien być zgodny z kolorystką powierzchni oraz mebli. Warto zwrócić też uwagę na tkaninę, z której został wykonany dany model. Te wykonane z tkanin zaprezentują się elegancko i efektownie, jednocześnie wymagając delikatnego, a zarazem niestety czasochłonnego czyszczenia. W przypadku rolet powstałych z tworzyw sztucznych, estetyka odgrywa drugoplanową rolę – modele te łatwo i szybko się pielęgnuje, odznaczają się też większą dźwiękoszczelnością.

Nowoczesne rolety do salonu – jaki model wybrać?

Rolety rzymskie

Ten typ rolet wyróżnia się przede wszystkim ciekawym i unikatowym sposobem składania się. Tworzy wtedy efektowne marszczenia, które zapewniają niebanalną, przyciągającą wzrok ozdobę. Co ważne, dostępne są w wielu kolorach oraz powstają z różnych materiałów, dlatego każdy znajdzie model idealny dla siebie. Rolety rzymskie mogą być montowane zarówno na ścianie, jak i na suficie. Bez problemu sprawdzą się także we wnęce czy na skrzydle okiennym.

Rolety plisowane

Ten model rolet wyróżnia się uniwersalnym, a jednocześnie unikalnym designem. Tkanina jest umieszczona pomiędzy dwiema listwami, które podczas poruszania pozwalają ustawić plisę na wybranej wysokości.  Ten typ może być montowany zarówno na ramie okna, jak i w świetle szyby. Dużą zaletą jest zagwarantowanie prywatności domownikom przy jednoczesnym zapewnieniu dostępu do światła słonecznego.

Rolety dzień-noc

Rolety dzień-noc to przede wszystkim typ wielozadaniowy. Dzięki zastosowanemu w tych modelach mechanizmowi (połączenie dwóch warstw materiału – tkaniny zaciemniającej oraz siatki) zapewniają prywatność, a także nasłonecznienie wnętrza. Są bardzo estetyczne oraz dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Co ważne, mogą być montowane zarówno inwazyjnie (np. na ścianie), jak i bezinwazyjnie (na ramie okna).

Rekomendowane artykuły