Porady

Jakie meble do wnętrza retro?

meble retro

Stylistyka retro to sposób dekorowania wnętrz w oparciu o inspirację aranżacjami z lat 50., 60., i 70. XX wieku. Styl retro często nazywany jest również vintage lub mid-century modern. Połączenie współczesnych zastosowań technicznych z projektami mebli, które dominowały w tamtych latach to doskonały sposób na stworzenie ponadczasowej, spójnej, przytulnej aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Czym kierować się przy wyborze odpowiednich mebli do wnętrz retro? Gdzie szukać elementów o takiej stylistyce?

Styl retro – o czym należy pamiętać?

Styl retro to synteza nowoczesnego designu ze stylistyką minionych lat. Wnętrza retro bazują na ciepłych barwach przy jednoczesnym zachowaniu różnorodności kolorystycznej. W pomieszczeniach bazujących na tej stylistyce nie może zabraknąć dużej ilości roślinności, która stanowi niejako element spójności dla całego wystroju wnętrza.

Decydując się na taki sposób aranżacji wnętrza, należy bezwzględnie zadbać o odpowiedni dobór mebli. Stanowią one główny element wyposażenia przestrzeni i najlepiej odwzorowują stylistkę panującą w minionych latach. Do wnętrz retro najlepszym rozwiązaniem będą klasyczne, drewniane meble z ozdobnymi bądź ciekawie wyżłobionymi frontami. Nie może na nich zabraknąć akcesoriów tekstylnych o żywej kolorystyce, tj. obrusów, serwetek czy poduszek na krzesła.

Wysoka jakość mebli – producent mebli, Wrocław

Nie ulega wątpliwości, że zakup mebli to zazwyczaj inwestycja na co najmniej kilka lat. Warto więc dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniego producenta, posiadającego w swojej ofercie masę mebli bazujących na stylistyce retro. Dobrym sposobem na weryfikację solidności oferowanych produktów jest zapoznanie się z opiniami konsumentów, którzy zdecydowali się na zakupy w danym sklepie.

Wysoka jakość elementów wyposażenia z pewnością wpłynie na komfort użytkowania przestrzeni mieszkalnej. Niezależnie od tego, czy będą to modele kuchenne, łazienkowe czy do salonu, wybór trwałych, solidnych oraz łatwych w pielęgnacji egzemplarzy powinien stanowić fundamentalny czynnik podczas dokonywania zakupu. Rzetelny producent mebli we Wrocławiu z pewnością pomoże w doborze odpowiedniego rozwiązania, które wkomponuje się w stylistykę retro.

Dodatki do mebli retro

Poza wyposażeniem przestrzeni mieszkalnej w solidne meble retro warto zadbać o spójny charakter całego wnętrza. W tym celu doskonale sprawdzą się dodatki i akcesoria, które często implementowano w minionych latach. Na rynku istnieje mnóstwo sklepów zajmujących się dystrybucją tego typu produktów. Dobrym rozwiązaniem jest także wybranie się na targi staroci, gdzie można znaleźć masę akcesoriów dekoracyjnych z lat 50., 60. i 70. XX wieku. Ozdobne abażury, wielobarwne doniczki, dywany z geometrycznymi wzorami, a także grafiki i plakaty na ścianach to elementy, które warto wykorzystać podczas aranżacji pomieszczenia w oparciu o styl retro. Dzięki temu całe wnętrze zyska spójny, przytulny charakter, a domownicy poczują się w nim swobodnie, komfortowo oraz beztrosko.

Rekomendowane artykuły