Porady

Jakie akcesoria warto posiadać?

kuchnia

Akcesoria kuchenne są niezbędne do pracy w kuchni. Warto jednak zainwestować w kilka gadżetów, ponieważ nie wszystkie są one konieczne do zrobienia pysznego obiadu lub kolacji. 

Akcesoria kuchenne – jakie wybrać?

Akcesoria kuchenne powinny być przede wszystkim pożyteczne, ale również trwałe. W końcu kupujemy je dość rzadko. Trzeba również kupować takie akcesoria, które będzie można myć w zmywarce. Są to np. akcesoria kuchenne wykonane z silikonu.

Silikonowe akcesoria kuchenne są dość odporne na wysokie temperatury, łatwo się je myje ręcznie oraz w zmywarce. Co najważniejsze, nie rysują teflonowych powierzchni, dlatego są polecane zwłaszcza wtedy, kiedy mamy patelnie lub garnki wykonane z takiego materiału. Silikonowe akcesoria kuchenne mogą być wykonane w całości z silikonu, ale również są dostępne dwuczęściowe akcesoria, które mają drewnianą rączkę, ale silikonową końcówkę. To bardzo ciekawy design, który sprawia, że akcesoria kuchenna są nie tylko pożyteczne, ale również ładnie się prezentują. Wybierając akcesoria kuchenne, najlepiej jest stworzyć zestaw, który pomoże nam w szybszym robieniu obiadu.

Niezbędne będą więc:

  • chochla do nakładania sosu lub zupy,
  • ubijaczka do ziemniaków lub warzywnego puree,
  • łopatka do mieszania i odwracania smażonych potraw na patelni,
  • ząbkowana łyżka do nakładania makaronu,
  • łyżka cedzakowa,
  • trzepaczka do ubijania piany z białek,
  • szczypce do grillowania mięsa,
  • łyżka do nabierania potraw na talerz,
  • miarki do odmierzania proporcji.

Wszystkie te akcesoria pozwolą nam szybciej stworzyć pyszny obiad. Co ważne, mają dość długie rączki, dzięki czemu łatwiej jest pomieszać potrawę w garnku lub na patelni, bez oparzenia się. 

Do akcesoriów kuchennych należą również inne przydatne w kuchni gadżety. Dzięki nim nasze codzienne gotowanie jest o wiele przyjemniejsze. Warto zaopatrzyć się m.in. w pojemniki na przybory kuchenne, takie jak łyżki lub szpatułki, ale również mniejsze pojemniki na przyprawy. Dzięki temu nasze zioła zawsze będą świeże – trzymając je w zamkniętym pojemniku mamy kontrolę nad ich ilością. Co istotne, możemy je również uzupełniać na bieżąco, więc już nigdy więcej nie zmarnujemy przypraw.

Do kompletu można dobrać również chlebak oraz pojemnik na masło w podobnej kolorystyce. To świetny sposób na uporządkowanie artykułów spożywczych, ale również stworzenie wspaniałej przestrzeni w kuchni, która będzie estetyczna i bardzo ergonomiczna jednocześnie.

By poprawić ergonomię w kuchni, warto zaopatrzyć się w takie gadżety, jak np. wieszak na pokrywki, wysuwaną półkę na drobne akcesoria kuchenne, wieszaki na ręcznik papierowy oraz folię aluminiową, pojemniki na produkty sypkie z pojemnikiem. Te gadżety można sprytnie ukryć pod szafkami wiszącymi lub postawić na blacie tak, by nie zajmowały one wiele miejsca. Wieszak na ręcznik papierowy zajmie mniej miejsca pod szafką niż na blacie kuchennym. Te gadżety świetnie sprawdzają się w małych kuchniach, w których nie ma dużo blatów, a musimy pomieścić jeszcze niezbędny sprzęt kuchenny. Są one niedrogie i na pewno będą ułatwieniem podczas gotowania, kiedy potrzebujemy szybko sięgnąć po łyżkę lub mieszadełko. 

Gdzie kupić akcesoria kuchenne?

Akcesoria kuchenne można kupić w sklepach z produktami AGD. W jednym miejscu można kupić zarówno czajnik, jak i akcesoria kuchenne i gadżety, które pomogą nam w krojeniu i szatkowaniu. Warto wybierać jednak sprawdzone akcesoria kuchenne, które mogą mieć styczność z żywnością. Wybierajmy więc sklepy, które posiadają akcesoria kuchenne prosto od producenta. Nie kupujmy ich w sklepach wszystko po 5 zł lub innych marketach, które sprzedają różne inne towary. Często takie przybory kuchenne są wykonane z toksycznego plastiku i potrafią bardzo szybko się zepsuć. Sprawdzajmy, czy dany zestaw akcesoriów ma odpowiedni certyfikat oraz, czy można myć go w zmywarce.

Można również znaleźć sprawdzony sklep z akcesoriami kuchennymi, który sprzedaje także patelnie, garnki, czajniki oraz deski do krojenia i chlebaki. W jednym miejscu zaopatrzymy się w różne akcesoria pomocne w kuchni. 

Rekomendowane artykuły