Porady

Jak wyposażyć salon fryzjerski? Praktyczne wskazówki

fryzjer

Aby otworzyć dochodowy salon fryzjerski, należy nie tylko znaleźć lokal spełniający aktualne wymogi prawne i zatrudnić wykwalifikowaną kadrę, ale również zainwestować w odpowiednie wyposażenie. Zatem, jak powinno wyglądać wyposażenie salonu fryzjerskiego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Jak wyposażyć salon fryzjerski? Praktyczne porady

Aby otworzyć salon fryzjerski, trzeba najpierw go odpowiednio wyposażyć. Dzięki meblom i sprzętowi można usprawnić swoją pracę i zapewnić klientom obsługę na najwyższym poziomie. Zatem, jak urządzić salon fryzjerski? Co powinno się w nim znaleźć?

Fotele fryzjerskie

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia salonu fryzjerskiego są fotele. Odpowiednio dobrane gwarantują komfort i wygodę klientom oraz ułatwiają pracę fryzjerom. Ponadto stanowią wizytówkę salonu. Na rynku dostępny jest szeroki wybór foteli fryzjerskich. Różnią się one między sobą wielkością, funkcjami, materiałami wykonania i wykończeniem. W sprzedaży można znaleźć zarówno w fotele na kółkach, jak i ze stałą podstawą. Wybierając fotel do salonu fryzjerskiego, warto zwrócić uwagę, czy posiada on regulację wysokości i z czego jest wykonany. Najlepiej sięgnąć po model obity materiałem łatwym do utrzymania w czystości np. skórą ekologiczną lub PVC. Tego typu tworzywa nie wchłaniają zanieczyszczeń i płynów, przez co są bardzo higieniczne.

Myjnia fryzjerska

Kolejnym bardzo ważnym elementem wyposażenia salonów fryzjerskich są myjnie. Kupując ten mebel, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego design, ale również parametry. Na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór myjni fryzjerskich. Występują zarówno myjnię zintegrowane, jak i modele przenośne. Pierwsze z nich zajmują sporo miejsca, lecz są bardzo wygodne i wyglądają niezwykle luksusowo. Myjnie przenośne doskonale sprawdzają się w mniejszych salonach, gdyż można je przemieszczać i zajmują niewiele miejsca. Kupując myjnię fryzjerską, należy również zwrócić uwagę na kształt misy, wykonanie fotela, obudowę oraz baterię. Najlepiej sięgnąć po model wykonany z materiału łatwego do utrzymania w czystości i wytrzymałego. Ponadto, jeśli chcesz zaskoczyć swoich klientów, możesz wybrać myjnię z dodatkowymi funkcjami np. masażerem.

Konsole i lustra

Wyposażając salon fryzjerski, trzeba pamiętać również o zakupie luster i konsoli. Należy wybrać modele wykonane z materiałów odpornych na wilgoć i korozje. Bardzo ważna jest również ich estetyka. Pełnią one nie tylko funkcję użytkową, ale także dekoracyjną. To właśnie te elementy wyposażenia salonu fryzjerskiego zwracają szczególną uwagę i przykuwają wzrok klientów.

Wózki i pomocniki fryzjerskie

W każdym profesjonalnym salonie fryzjerskim muszą znaleźć się również wózki i pomocniki fryzjerskie, które znacznie ułatwiają pracę. Doskonale sprawdzają się one podczas wykonywania różnych zabiegów m.in. farbowania. Dzięki nim można mieć pod ręką wszystkie najważniejsze akcesoria i kosmetyki. Wybierając wózki fryzjerskie, należy zwrócić uwagę na materiał ich wykonania. Powinny być one odporne na działanie wilgoci i temperatury. Istotne jest również to, aby wózki miały praktyczne półeczki, na których będzie można ustawić większą ilość preparatów. Muszą być wyposażone także w kółka, zapewniające mobilność.

Akcesoria i kosmetyki fryzjerskie

Nie można wyobrazić sobie salonu fryzjerskiego bez odpowiednich akcesoriów i kosmetyków. W każdym salonie muszą znaleźć się farby do włosów, szampony, odżywki i inne profesjonalne kosmetyki do stylizacji i pielęgnacji pasm. Niezbędne są również nożyczki, grzebienie i szczotki, peleryny, fartuchy fryzjerskie, miski i pędzle do farbowania oraz urządzenia elektryczne (prostownice, lokówki i suszarki). Kosmetyki i akcesoria do salonów najlepiej kupować w sprawdzonych i zaufanych sklepach fryzjerskich online. Tego typu sklepy mają bardzo ciekawe oferty i konkurencyjne ceny. Ponadto posiadają szeroki asortyment, dlatego bez problemu można znaleźć w nich kosmetyki do różnych typów pasm i wielu rodzajów zabiegów.

Rekomendowane artykuły