Dom i ogród

Jak szczelnie pakować żywność?

Podczas przygotowywania śniadań czy lunchy do pracy lub szkoły na pewno nie raz zdarzyło ci się, że nie wiedziałeś, w co zapakować swój posiłek. Lunch boxy czy śniadaniówki przeciekają, najprostszy papier śniadaniowy nigdy się nie sprawdzał, a zwyczajnej folii aluminiowej po prostu miałeś już dość. Co więcej, zawsze zależało Ci, aby twoje opakowania papierowe do żywności nie zaśmiecały za bardzo środowiska.
A może jesteś producentem żywności lub restauratorem, a codzienne używanie jednorazowych, plastikowych opakowań nie wydaje ci się najlepszym pomysłem? Czym zatem możesz zastąpić tradycyjne sposoby pakowania jedzenia?

Ekologiczne opakowania papierowe do żywności

Dobrym sposobem na codzienne przygotowanie jedzenia na wynos jest pakowanie go w ekologiczne, kompostowalne, opakowania papierowe do żywności. Opakowania te sprawdzają się naprawdę świetnie, a Ty będziesz miał czyste sumienie, bo w żaden sposób nie zanieczyścisz nimi środowiska naturalnego. Materiał, z którego wykonane są tego typu produkty, nie przepuszcza wody ani tłuszczu. Śmiało zatem możesz zapakować w nie soczyste owoce i warzywa, wypasionego pączka czy rozpływające się w ustach czekoladki. Jedną z firm, która oferuje tego rodzaju produkty jest Kakado. Ich seria opakowań papierowych do żywności Food Contact Cold i Hot niewątpliwie spełnią Twoje oczekiwania. Są one bardzo lekkie, dostępne w różnych kolorach (w tym biały, ecru, żółty, pomarańczowy, czekoladowy, ciemna czekolada oraz czarny). Są one specjalnie stworzone do kontaktu z jedzeniem, o neutralnym odczynie PH, co w żaden sposób nie wpływa na jakość i smak żywności. Papiery po użyciu można w stu procentach zutylizować i poddać recyklingowi: nadają się na kompost, są odpadem biodegradowalnym i ekologicznym (posiadają w tej kwestii wiele certyfikatów). Materiał składa się w całości z celulozy. Co więcej, papiery te w stu procentach nadają się do mrożenia. Koniec więc z marnowaniem jedzenia.

A jak przechować ciepłe lub gorące przekąski i smakołyki?

Czasem na pewno miałbyś ochotę zabrać ze sobą w podróż, do pracy czy szkoły ciepłego tosta, gofra czy kanapkę z rozpływającym się serem. Na szczęście, firmy oferują różne wersje tych świetnych, papierowych opakowań do żywności. Bez problemu zakupisz ich wersje odporne na wysoką temperaturę. Twój posiłek absolutnie nie traci wtedy na smaku, a opakowanie skutecznie chroni Cię przed ewentualnym pobrudzeniem.

Coś dla firm gastronomicznych!

A jeśli jesteś właścicielem restauracji lub sam produkujesz żywność, to te nowoczesne opakowania papierowe do żywności powinny Cię w szczególności zainteresować. Są one bowiem bardzo dobrym materiałem do pakowania słodyczy, ciast, deserów czy innych przekąsek. Również świetnie sprawdzą się jako jednorazowe tacki, talerzyki i inne naczynia w twojej restauracji. Jeśli nie wiesz jak pakować swoim klientom dania na wynos, to po zakupie tych papierowych opakowań do żywności przekonasz się, że mogą one spełniać również i taką funkcję. W dzisiejszym świecie coraz bardziej dba się o ekologię, a od producentów żywności i restauratorów wymaga się jak największej dbałości o stan planety. Klienci coraz częściej pytają sprzedawców o pozbawione plastiku opakowania, papierowe słomki czy sztućce. Dlatego też te nowe produkty do przechowywania jedzenia sprawią, że nikt nie oskarży Cię o obojętność i bierność w trosce o środowisko. W te papierowe opakowania śmiało możesz zapakować pizzę, burgery, wrapy, ciasta i desery. Mogą zastępować kartony transportowe, foremki do wypieków, czy inne opakowania w twojej restauracji, cukierni, pizzerii czy kawiarni.
Świat wciąż idzie do przodu, a razem z nim wszystkie istniejące na świecie branże. Dział pakowania, przechowywania i transportowania jedzenia również nie mógł pozostać w tyle. Zwłaszcza że ma on ogromny wpływ na stan środowiska i planety. Dlatego wymyślono najnowszej generacji opakowania papierowe do żywności, które w skuteczny sposób pomogą Ci prowadzić swój własny gastronomiczny biznes w uczciwy, przyjazny dla przyrody sposób oraz ułatwią i udoskonalą Ci zwyczajne, codzienne życie.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *