Porady

Jak palić z bonga?

bongo

W wielu krajach popularność marihuany ciągle rośnie. Jest to przede wszystkim spowodowane licznymi zastosowaniami cannabisu takimi jak lekarstwa, kosmetyki, a także napoje lub dania zawierające wszelkiego rodzaju składniki pochodzące z konopi.

Obecnie można spotkać wiele sklepów stacjonarnych zajmujących się sprzedażą wspomnianych produktów, a także wszelakich fajek bongo lub waporyzatorów przeznaczonych do palenia. Nawet w zwykłych sklepach spożywczych można kupić wszelkiego rodzaju maści, kremy, balsamy, ale także gotowe, skręcone jointy z suszem CBD. Jednak mimo powszechnej już dostępności nikt nie uczy jak palić bongo, czy używać waporyzatora.

Susz z konopi ma również zastosowanie rekreacyjne przykładowo przy aromaterapii, ale jest to także jedna z metod przyjmowania cannabisu w celach leczniczych.

Metody spożywania cannabisu

Susz konopny jest coraz poważniej traktowany jako lekarstwo. Dzieje się tak, ponieważ leki produkowane z konopi są zdrowsze a w wielu przypadkach także o wiele bardziej skuteczne. 

Pierwszą metodą spożywania suszu, jaka wszystkim przychodzi na myśl, jest palenie. Substancje konopne w formie olejków można także spożywać w ciastach lub innych słodyczach.

Różne metody palenia suszu konopnego – plusy i minusy

Metod palenia może być tyle ile palaczy. Ograniczeniem jest w tym przypadku tylko kreatywność. Pośród niewtajemniczonych mogą się pojawić pytania typu czym jest waporyzator lub: jak palić z bonga. W zależności od metody będą to mniej lub bardziej zdrowe sposoby. Jest także kilka niewskazanych.

Skręty

Wiele sklepów – nawet tych zwykłych spożywczych oferuje do kilku rodzajów bibułek (blet) z papierowymi filtrami w zestawie. Zmielony susz skręca się jak papierosa i spożywa w tej formie. Z powodu niskich kosztów to najwygodniejsza i najbardziej popularna metoda, ale nie należy do najzdrowszych, ponieważ zwykły papierowy filtr zapobiega jedynie wciągnięciu drobinek suszu do ust. Nie filtruje on zanieczyszczeń i substancji smolistych, przez co palacz jest na nie narażony. W przypadku skrętów dla zdrowia poleca się wykorzystywanie filtrów węglowych dostępnych w sklepach.

Waporyzator

Waporyzatory to jedna z najzdrowszych metod palenia suszu. Nie jest ona bardzo popularna, ponieważ dobry waporyzator może kosztować nawet kilkaset złotych. W tym urządzeniu susz nie jest spalany a podgrzewany, przez co spożywa się parę z konopi zamiast dymu.

Fajka wodna Bongo

Bongo nie należy do najpraktyczniejszych metod palenia. Jest to jednak jedna z najzdrowszych metod. W przypadku fajki wodnej sposób palenia nie dla wszystkich jest znany. Dym z palonego suszu jest najpierw filtrowany przez wodę, dzięki czemu oczyszcza się i schładza. To wszystko sprawia, że warto wiedzieć, jak palić bongo.

Nie zaleca się natomiast palenia z wszelkiego rodzaju zaimprowizowanych przyrządów jak żarówka, czy plastikowa butla. Te metody mogą być nawet niebezpieczne.

Jak palić z bonga? – Budowa fajki wodnej

Bongo to fajka wodna wykorzystująca zasadę syfonu. W zależności od cen bonga różnią się rozmiarem, kształtem, konstrukcją, a także materiałem, z którego zostały wykonane. Jednym z najbardziej powszechnych materiałów wykorzystywanych w produkcji fajek wodnych jest szkło.

Palenie z bonga nie należy do najtrudniejszych, ale trzeba się z nim zapoznać, gdyż to jak palić z bongo nie jest takie oczywiste. Fajka wodna składa się z reguły z dwóch elementów. Są to: główny zbiornik najczęściej w kształcie rury i cybuch wsuwany w specjalny otwór. W konstrukcji bonga ważny jest także otwór powyżej cybucha zwany „sprzęgłem”.

Sposób działania – Jak palić bongo?

Aby zapalić, należy napełnić główny zbiornik wodą poniżej sprzęgła, następnie nabić susz do cybucha i starannie wsunąć cybuch do specjalnego otworu, aby uszczelnić przelot. Następnie uprzednio zatykając „sprzęgło” palcem zapalić susz i przykładając usta do górnego otworu fajki zasysać powietrze. W ten sposób dym przefiltrowany przez wodę zacznie wypełniać główny zbiornik. Gdy ilość dymu będzie wystarczająca należy odsłonić ”sprzęgło”, dzięki czemu zaciągnięcie się dymem będzie możliwe.

W paleniu bonga ważne jest regularne czyszczenie, gdyż gromadząca się smoła i zanieczyszczenia mogą sprawić, że nie będzie to zdrowe. Więcej informacji na: http://www.poczujflow.pl/bongo-co-to-znaczy/.

Rekomendowane artykuły