Porady

Jak działają folie grzewcze?

Folia grzewcza to produkt, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki niej możliwe jest wprowadzenie ciepła do różnych powierzchni. To, co przede wszystkim wpływa na dużą popularność folii grzewczej to fakt, że jej zastosowanie pozwala na zaoszczędzenie niemałych środków finansowych na ogrzewaniu. Co warto zatem o niej wiedzieć?

Czym jest folia grzewcza – Poznań

Folia grzewcza to przede wszystkim produkt, który pozwala skutecznie i tanio ogrzać dom. W tym celu konieczne jest jedynie dostosowanie jej do konkretnego zapotrzebowania na ciepło w pomieszczeniu. Czym jednak dokładnie jest folia grzewcza? Ogólnie, rzecz ujmując, można posiedzieć, że to cienki i elastyczny grzejnik elektryczny działający na podczerwień.

Produkowane w Poznaniu folie grzewcze wykonane są z wysokiej jakości węgla oraz masy aluminiowej. Poszczególne składniki nakładane są na siebie warstwowo. Tak ułożone emitują promieniowanie podczerwone, co sprawia, że ogrzewanie staje się dużo wydajniejsze. Folie grzewcze zasilane są taśmą miedziową, która podłączona jest do źródła energii elektrycznej. Do sterowania emisji ciepła wykorzystuje się wbudowany w ścianę panel.

W jaki sposób działa folia grzewcza?

Działanie folii grzewczej nie jest skomplikowane. W jej wnętrzu znajduje się grafitowa grzałka, która wytwarza ciepło w postaci promieniowania podczerwonego. Dzieje się to pod wpływem oporu elektrycznego. Produkowana w ten sposób energia cieplna podwyższa temperaturę wszystkich przedmiotów znajdujących się w zasięgu promieniowania podczerwonego. Taki sposób działania folii grzewczej sprawia, że jest to produkt, który znakomicie nadaje się do ogrzewania podłóg, ścian oraz sufitów. Powierzchnie nagrzane przez folię oddają ciepło do powietrza. W ten sposób dochodzi do podwyższenia temperatury pomieszczenia.

Jakie jest zastosowanie folii grzewczej?

Wytwarzane folie grzewcze w Poznaniu mają bardzo szerokie zastosowanie. Wynika to przede wszystkim z tego, że tego typu produkty są cienkie i mogą być zasilane energią elektryczną. Ich zastosowanie jest także dużo łatwiejsze. Nie ma tu bowiem konieczności wykonywania żadnych projektów instalacji grzecznych. Nie jest również potrzebny kocioł grzewczy. Co więcej, jeśli nie ma możliwości podłączenia folii do prądu, zastosować można akumulator.

Folie grzewcze mogą być wykorzystywane zarówno jako ogrzewanie samodzielne, jak i wspomagające, montowane w pomieszczeniach, które są szczególnie narażone na wychłodzenie. Istotny jest tu jedynie dobór odpowiedniego rodzaju folii. Najczęściej swoje zastosowanie znajdują typy podłogowy oraz ścienny. Mogą być montowane pod płytkami, panelami czy wykładziną. Świetnie sprawdzają się w domach, mieszkaniach i pomieszczeniach biurowych. Co ważne, folia grzewcza daje możliwość zastosowania w innych typach budynków. Nie ma tu tak naprawdę większych ograniczeń – wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz możliwości. Na koniec koniecznie zaznaczyć jeszcze trzeba, że montaż folii grzewczej nie jest drogą inwestycją.

Rekomendowane artykuły