Porady

Jak działa folia grzewcza podłogowa?

folia

Można powiedzieć, że folia grzewcza to swego rodzaju cienki i elastyczny grzejnik działający na podczerwień. Folia grzewcza zbudowana jest głównie z węgla i aluminium, naniesionego na specjalną folię PET, która zapewnia świetne właściwości izolacyjne. Dostępne są folie o różnych mocach. Na moce grzewcze wpływa przede wszystkim skład mieszanki grafitowej, która jest jednym z głównych elementów folii.

Folie grzewcze stosowane są przede wszystkim do ogrzewania podłogowego lub ściennego. Z uwagi na ich bardzo dobre właściwości grzewcze, niezwykłą elastyczność i to, że są bardzo cienkie, mogą być one stosowane w systemach do ogrzewania w domach, biurach, fabrykach lub magazynach. Są one świetnym wyborem w przypadku, gdy mają jedynie dogrzać pomieszczenie, jednak sprawdzą się też jako główne źródło ogrzewania. Z uwagi na to jak działa folia grzewcza na podczerwień, można stwierdzić, że jest to bardzo wydajne rozwiązanie. Jeśli rozważasz wykorzystanie takiego ogrzewania w swoim mieszkaniu, jednym z dostępnych na rynku rozwiązań, które powinno Cię zainteresować, są folie grzewcze Red Snake. Jest to jeden z głównych producentów tych folii w Polsce.

Folia grzewcza jak to działa?

Zbudowana jest ona z grzałki elektrycznej oraz grzałki grafitowej. Folia grzewcza działa wytwarzając ciepło pod wpływem oporu elektrycznego. Ma ono postać promieniowania podczerwonego. Promieniowanie to nagrzewa obiekty, które mają kontakt z folią lub znajdują się w zasięgu promieniowania. W przypadku ogrzewania podłogowego nagrzewane są elementy znajdujące się bezpośrednio na folii np. panele czy kafelki, nagrzaniu ulegają również ściany, wszelkiego rodzaju obiekty, znajdujące się w pomieszczeniu i sufit. Podczas nagrzewania ciepło to emitowane jest do otoczenia. Ogólnie rzecz biorąc, to, jak folia grzewcza działa i jak działa samo zjawisko, może być porównane do działania światła słońca. Podobnie jak w przypadku folii, nagrzewa ono przedmioty na zasadzie podczerwieni. Podczerwień znajduje swoje zastosowanie w każdej instalacji, której elementem jest folia grzewcza.

Na to, jak działa folia grzewcza i jak jest wydajna, ma wpływ wiele czynników. Między innymi rozmieszczenie folii w pomieszczeniu oraz jej moc grzewcza. Jeśli chodzi o wymiary folii, to dostępne na rynku są modele o różnej szerokości oraz z możliwością cięcia na sekcje. Grubość takiej folii mieści się zwykle w zakresie od nawet 0,3 mm do około 0,5 mm. Duży wpływ na to, jak działa folia grzewcza ma również rozmieszczenie w niej grafitu – może on być ułożony w postaci pasków, plastrów miodu lub znajdować się na całej powierzchni folii.

Ogromnymi zaletami folii grzewczych są stosunkowo niskie koszty eksploatacji i odporność na awarie. Są one również bezpieczne w użytkowaniu, a montaż jest łatwy i szybki. To, jak działa folia grzewcza, zapewnia równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu, szybkość nagrzewania oraz precyzyjną kontrolę temperatur. Dużym plusem, który może Cię szczególnie zaciekawić, jest możliwość zintegrowania takiego ogrzewania z zamontowaną już w budynku fotowoltaiką.

Z uwagi na to jak działa folia grzewcza na podczerwień, może być ona umieszczona pod wszelkiego rodzaju nawierzchnią podłogową, taką jak np. kafelki, panele czy wykładziny. Istnieje także możliwość montażu w ścianie lub suficie.

Budowa folii grzewczej Red Snake

Folie grzewcze Red Snake są wykonane z cienkich warstw o różnych właściwościach, które po połączeniu ze sobą są niezwykle trwałe. Głównymi elementami takiej folii są – mata węglowa, która dzięki swojej strukturze równomiernie się nagrzewa oraz elektrody miedziana i srebrna. Całość otoczona jest kilkoma warstwami folii z tworzywa sztucznego, która zabezpiecza elektrodę miedzianą przed przedostaniem się wilgoci lub utlenieniem. Całość natomiast otoczona jest warstwą, która scala i utwardza całą folię.

Folie grzewcze firmy Red Snake wyróżniają się wysoką jakością oraz spełniają wszelkie europejskie standardy bezpieczeństwa. Systemy te cechują się długą żywotnością i wygodą użytkowania. Wiedząc, jak działa folia grzewcza na podczerwień, możesz mieć pewność, że zapewni ona niezawodne ogrzewanie w Twoim domu.

Rekomendowane artykuły