Porady

Dlaczego ważny jest zakup drapaka dla kota?

Drapak powinien wchodzić w skład wyprawki dla kota niezależnie od tego czy adoptujemy kota dorosłego, czy młodego. Pozwala on mu bowiem na ostrzenie pazurów, wzmacnianie sprawności przednich łap oraz zniechęca zwierzęta do niszczenia mebli, co często robią koty, które nie korzystają z drapaków.

Drapaki dla kotów wychodzących

Właścicielom kotów wychodzących często wydaje się, że ich zwierzęta nie potrzebują drapaków. Zdarza się, że jest to prawdą, jednak zapotrzebowanie na drapaki u kotów wychodzących jest kwestią całkowicie indywidualną. Dla niektórych z nich wystarczy bowiem drapanie konarów drzew podczas długich spacerów, podczas gdy inne potrzebują takiej rozrywki również w domu, a jeśli jej się im nie dostarczy, mogą niszczyć meble. To, czy kot potrzebuje drapaka w dużej mierze zależy od tego, jak wiele czasu spędza on w domu. Zwierzęta, które przychodzą do domu głównie po jedzenie i okazjonalnie po to, żeby się zdrzemnąć, raczej nie skorzystają z tego typu akcesoriów.

Kiedy kot drapie meble

Zdarza się, że pomimo posiadania drapaka kot nadal uparcie niszczy meble. Jest to problemem zwłaszcza w przypadku młodych kotów, które uwielbiają się bawić, co często może być destrukcyjne dla otoczenia. Aby zapobiec drapaniu mebli, należy każdorazowo upominać zwierzę i w miarę możliwości przenosić do drapaka. Przy odrobinie wytrwałości i konsekwentności kot powinien w końcu zrozumieć, że drapanie mebli jest zabronione, a jedynym przedmiotem przeznaczonym do ostrzenia pazurów jest drapak.

Rekomendowane artykuły