Porady

Dlaczego iPhone się grzeje?

iphone

Obecnie wielu ludziom trudno jest wyobrazić sobie normalne codzienne życie bez telefonów komórkowych. Standardowe urządzenia zostały zastąpione przez nowoczesne smartfony, czyli posiadające liczne dodatkowe funkcje. Tego typu modele są w stanie zastąpić niejeden komputer pod względem funkcjonalności. Oczywiście o telefon należy dbać po to, aby jak najdłużej spełniał postawione przed nim zadania w niezawodny sposób. Spore grono korzysta z urządzeń iPhone, które potrafią być bardzo funkcjonalne i trwałe. Czasami jednak pojawiają się różnego rodzaju problemy, szczególnie po dłuższym użytkowaniu lub w wyniku nieprawidłowej eksploatacji. Wiele osób zastanawia się, dlaczego iPhone się grzeje. Okazuje się, że problem przegrzewania jest dość powszechny w przypadku tego sprzętu.

Dlaczego iPhone się przegrzewa?

Telefon, który jest nadmiernie gorący w dotyku, nie stanowi niczego przyjemnego dla użytkownika. W niektórych sytuacjach nagrzewanie się laptopa potrafi być powiązane z dyskomfortem związanym z użytkowaniem oraz ze znacznym spowolnieniem urządzenia. Dobrą wiadomością jest fakt, że iPhone’y są solidne i do ich nadmiernego nagrzewania dochodzi bardzo rzadko, jednak takie sytuacje mogą się przydarzyć. Istnieją pewne kwestie, które należy mieć na uwadze, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia tego problemu.

Przede wszystkim istotne jest zwracanie uwagi na temperaturę urządzenia. W przypadku jej podwyższenia telefon charakteryzuje się zwiększonym poborem energii elektrycznej, a to z kolei prowadzi do znacznego przyspieszenia procesu rozładowywania się baterii. Istnieje kilka podstawowych powodów, które sprawiają, że temperatura urządzenia ulega podwyższeniu. Ich główne przykłady zostały przedstawione poniżej:

  • procesor musi przetworzyć zbyt dużą ilość danych – długotrwałe granie w gry 3D lub oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości oraz korzystanie z wielu aplikacji naraz powodują duże obciążenia, a to z kolei przekłada się na nagrzanie procesora przetwarzającego ogromną ilość danych w krótkim czasie,
  • długi okres użytkowania telefonu – korzystanie urządzenia przez dłuższy czas wymaga ciągłego przetwarzania danych przez procesor. Jeśli więc ktoś zastanawia się, dlaczego iPhone się nagrzewa, to warto przeanalizować okresy użytkowania telefonu,
  • zaniedbywanie aktualizacji aplikacji oraz systemu – często użytkownicy chcą oszczędzać miejsce na swoich urządzeniach i dlatego rezygnują z aktualizowania systemu oraz zainstalowanych aplikacji. To z kolei sprawia, że aplikacje nie zostały zoptymalizowane pod kątem wymagań systemu. W związku z tym iPhone jest zmuszony do wzmożonej pracy, a jej skutek stanowi nadmierne nagrzanie urządzenia.

Dlaczego iPhone się grzeje podczas ładowania?

Czasami dochodzi do sytuacji, w których iPhone ulega nagrzaniu nie w czasie normalnego użytkowania, a dopiero po podłączeniu go do ładowarki. Jest to niegroźna, całkowicie normalna sytuacja, którą absolutnie nie trzeba się martwić. Bateria robi się bowiem gorąca ze względu na pobieranie prądu przez urządzenie. Dodatkowo użytkowanie iPhone podczas ładowania sprawia, że telefon wykonuje dodatkową pracę, więc jego podwyższona temperatura jest jak najbardziej normalna. 

Co jeszcze warto wiedzieć o nagrzewaniu się iPhone i jak temu zapobiegać?

Użytkownicy takich urządzeń powinni pamiętać o regularnym przeprowadzaniu aktualizacji systemu oraz aplikacji. Dzięki temu wszystkie zainstalowane elementy będą odpowiednio zoptymalizowane. Trzeba również rozsądnie kontrolować czas korzystania z urządzenia, oglądania wymagających filmów w wysokiej rozdzielczości czy też uruchamiania gier 3D. Nadmierne nagrzewanie smartfona może być spowodowane wystawianiem go na działanie słońca.

Dobrym pomysłem jest też wyłączenie urządzenia na jakiś czas po to, aby odpoczęło. Jeśli mimo to iPhone będzie nadal się nagrzewał, sprawdź serwis iPhone w Łodzi na stronie serwis24.org. Ten oraz inne podobne serwisy charakteryzują się profesjonalnym personelem, który potrafi skutecznie rozwiązywać problemy z nagrzewającymi się telefonami i nie tylko.

Rekomendowane artykuły