Porady

Części do ciągnika – gdzie kupić?

ciągnik

Awaria ciągnika w czasie sezonu prac polowych oznacza zwykle opóźnienia i straty. Szybka naprawa i ponowne przywrócenie pełnej funkcjonalności maszyny jest w takich sytuacjach priorytetem. Gdzie kupować części do ciągników? Czy zdecydować się na części używane, czy korzystniej będzie kupić nowe? Na co zwracać uwagę, wybierając sklep z częściami do ciągników rolniczych?

Części do ciągnika – gdzie kupić?

Właściciele nowych ciągników rolniczych, objętych gwarancją, nie muszą martwić się zakupem części. Ich maszyny są przecież regularnie serwisowane w autoryzowanych punktach serwisowych. W polskich gospodarstwach w dalszym ciągu eksploatowanych jest jednak wiele starszych modeli ciągników. Zetory, Ursusy czy Jumzy w wersji nawet sprzed kilku dekad w dalszym ciągu z powodzeniem sprawdzają się podczas prac polowych i jako środek transportu. Zdecydowanie częściej wymagają jednak przeglądów technicznych i usuwania ewentualnych usterek, a do tego potrzebne są części do ciągników. Rolnicy stają często przed dylematem, czy kupić części nowe w sklepie, czy raczej używane od sąsiada lub na portalu aukcyjnym online.

Części do ciągników – liczy się nie tylko cena

Wartość rynkowa starych ciągników rolniczych nie jest zbyt wysoka, właściciele nie chcą więc wydawać fortuny na części zamienne. Używane podzespoły nie dają jednak gwarancji skutecznej naprawy, trudno też odzyskać pieniądze, jeśli część okaże się wadliwa. Dobrym rozwiązaniem mogą być więc sklepy i hurtownie z częściami, oferującymi nowe zamienniki części oryginalnych, zapewniające odpowiedni stosunek jakości do ceny. W sklepach online ceny są zwykle niższe niż w ich odpowiednikach stacjonarnych. Pozwala to na zakup tańszych części, bez rezygnacji z niezbędnej jakości.

Sklep z częściami do ciągników rolniczych – stacjonarny czy online?

Do niedawna części do ciągników i maszyn rolniczych kupowano głównie w stacjonarnych sklepach i centralach zaopatrzenia w sprzęt rolniczy. Obecnie jednak właściciele ciągników mają do wyboru również liczne sklepy i hurtownie online. Zainteresowanie ich ofertą systematycznie rośnie. Rolnicy przekonują się do takiego sposobu kupowania części. Korzystanie z oferty części wystawionych przez internetowy sklep z częściami do ciągników rolniczych nie wymaga nawet opuszczania własnego gospodarstwa. Można więc oszczędzić sporo czasu. Poza tym asortyment w takich sklepach jest zwykle dużo szerszy niż w placówkach stacjonarnych, a ceny konkurencyjne. Dostępne są części do wielu marek i modeli. Chcąc na przykład przeprowadzić naprawę ciągnika marki Jumz, wystarczy wejść na stronę http://klemax.pl/category/225277/jumz.html i wybrać potrzebne podzespoły i akcesoria.

Niezawodny sklep z częściami – na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę wybierają sklep z częściami do ciągników rolniczych online? Ważna jest nie tylko sama cena oferowanych części, choć oczywiście jest to istotny element podejmowanych decyzji zakupowych. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • kompleksowość oferty sklepu i zasobność oferowanego asortymentu,
  • pomoc w dobraniu odpowiednich podzespołów (np. po numerze osi, numerze katalogowym, VIN itp.),
  • stosunek jakości do ceny,
  • wysoki standard obsługi klientów,
  • gwarancję na części,
  • korzystne warunki zakupów oferowane stałym klientom.

W przypadku sklepu Klemax.pl klient ma pewność, że wybiera sklep z częściami, w którym z pewnością znajdzie niezbędny do przeprowadzenia naprawy element. A jeśli nie? Obsługa sklepu po kontakcie telefonicznym spróbuje rozwiązać ten problem.

Dzięki zakupowi nowych części do ciągników rolniczych w zaufanym sklepie, zyskuje się pewność, że przerwa w eksploatacji spowodowana awarią nie potrwa długo. Co więcej, dzięki udzielanej przez sklep gwarancji, nie ma ryzyka, że nowo zakupiona część okaże się wadliwa. To istotne, również w przypadku korzystania ze starszych modeli ciągników, częściej wymagających napraw. Nowe części zamienne w dobrej cenie są często bardziej ekonomicznym rozwiązaniem od używanych podzespołów z niepewnego źródła.

 

Rekomendowane artykuły