Porady

Co to znaczy laptop poleasingowy?

laptop

Sprzęt elektroniczny towarzyszy nam każdego dnia. Mamy z nim do czynienia w pracy, w szkole oraz w domu. W ostatnich latach do podstawowych czynności związanych z social mediami wykorzystuje się smartfony, jednak w dalszym ciągu są zadania, które zdecydowanie lepiej wykonać na laptopie. Komputery mobilne cieszą się coraz większą popularnością, a ich największa zaleta, czyli mobilność, jest doceniana obecnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Minusem laptopów są ich ceny. Za bardzo podobną konfigurację w przypadku komputera stacjonarnego jesteśmy w stanie zapłacić zdecydowanie mniej. Na szczęście istnieje inny sposób, aby nabyć komputer mobilny w dobrym stanie i jednocześnie nie zapłacić za niego majątku. Wystarczy wybrać laptop poleasingowy.

Co to jest laptop poleasingowy?

Laptop poleasingowy wielu osobom kojarzy się ze sprzętem używanym. Tak jest w istocie, jednak sprzęt poleasingowy ma przewagę nad sprzętem używanym. Laptop poleasingowy był wykorzystywany w bardzo niewielkim zakresie, głównie do celów służbowych. Korporacje lub firmy prywatne biorą sprzęt w leasing, na krótki czas, co wiąże się z niskimi ratami, które przedsiębiorca może zaliczyć do swoich kosztów. Kiedy umowa wygasa, sprzęt powraca do leasingodawcy, który ma pełną dowolność decyzji, co z takim sprzętem zrobić dalej.

Firmy najczęściej wymieniają sprzęt leasingowy z powodu albo wygaśnięcia umowy, albo wymiany sprzętu na nowszy. Bardzo często laptopy leasingowe posiadają bardzo dobrą specyfikację techniczną, ponieważ są wykorzystywane nie tylko do pracy biurowej, ale również do bardziej wymagających zadań takich jak praca z grafiką komputerową lub dźwiękiem. Po oddaniu takiego sprzętu do leasingodawcy, komputer jest sprawdzany oraz odświeżany. Do dalszej odsprzedaży wybierane są tylko takie komputery, które są w pełni sprawne i które mają bardzo znikome ślady użytkowania.

Czy warto kupić laptop poleasingowy?

Już wiemy, co znaczy laptop poleasingowy, jednak czy warto go kupić? Może jednak lepiej postawić na laptop używany z innego źródła? Na laptop polesingowy powinny zdecydować się osoby poszukujące dobrego sprzętu w rozsądnych pieniądzach. Taki sprzęt ma bardzo dużą zaletę jak na sprzęt używany, a mianowicie pochodzi z pewnego źródła. Praktycznie każdy sprzedawca, w którego ofercie znajdziemy sprzęt poleasingowy udziela na niego stosownej gwarancji. Oprócz tego, nie powinno być problemu z zapoznaniem się z historią użytkowania danego komputera. W obu przypadkach, nie będziemy mieli takiej możliwości decydując się na zakup używanego laptopa od osoby fizycznej.

Firma sprzedająca komputery poleasingowe jest zobowiązana przedstawić jego nabywcy kartę gwarancyjną komputera, w którą powinny być wpisane ewentualne naprawy, jakie zostały dokonane na zakupionym sprzęcie.

Wszystko to sprowadza się do jednego, a mianowicie bezpieczeństwa zakupu. W przypadku kupna laptopa używanego z niepewnego źródła, ponoszone ryzyko jest bardzo duże. W przypadku zakupu laptopa poleasingowego ze sprawdzonego źródła, ryzyko zakupu jest ograniczone niemal do minimum.

Gdzie zakupić laptop poleasingowy?

W dobie internetu, znalezienie firmy, zajmującej się sprzedażą sprzętu poleasingowego nie powinno być problemem. Bardzo ciekawą ofertę komputerów mobilnych, które były leasingowane znajdziemy pod tym adresem: https://www.laptopypoznan.pl/12-laptopy-poleasingowe. Zamówiony komputer możemy odebrać osobiście lub zdecydować się na dostawę kurierem. Przed finalizacją zamówienia, laptop jest bardzo dokładnie sprawdzany, dzięki czemu, zaraz po jego otrzymaniu, możemy natychmiast przystąpić na nim do pracy.

Kupno używanego sprzętu w dobrej kondycji nie jest łatwym zadaniem. Zakup od osób postronnych, zawsze jest związany z dużym ryzykiem. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które zawiera plusy zakupu sprzętu używanego (niska cena) oraz minimalizuje ryzyko zakupu (gwarancja, pewne źródło pochodzenia sprzętu). Oczywiście, znajdą się osoby, które, tak czy inaczej, będą wolały postawić na zakup nowego komputera, jednak z oczywistych powodów, wiąże się to ze znacznie większymi kosztami.

Rekomendowane artykuły