Porady

Blizny potrądzikowe – jak je skutecznie usunąć?

twarz

Trądzik może pojawić się w każdym wieku – dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Niedoskonałości na skórze mają różne podłoże. Pojawienie się ich w młodzieńczym wieku powodowane są najczęściej zmianami hormonalnymi, które zachodzą w rozwijającym się organizmie. Trądzik u osób starszych pojawia się z powodu niewłaściwej pielęgnacji twarzy lub wynika ze specyfiki cery. Trądzik może być dużym problemem, z którym należy walczyć. Zwykle zmiana sposobu dbania o skórę daje już dobre wyniki. Jednak po trądziku na twarzy mogą pozostać nieestetyczne blizny. Dowiedz się, jak wyleczyć blizny potrądzikowe oraz jak pielęgnować swoją cerę.

Co na blizny potrądzikowe? Domowe sposoby

Domowe sposoby na spłycenie blizn potrądzikowych mogą być skuteczne w przypadku wystąpienia niewielkich zmian. To dobre rozwiązanie dla osób, u których wypryski pojawiają się rzadko. Trądzik rozległy i uporczywy należy zwalczać w gabinetach lekarskich oraz u kosmetologów.

Jak usunąć blizny potrądzikowe domowymi sposobami? Możesz użyć preparatów, które w swoim składzie zawierają np. heparynę. Ta substancja doskonale nawilża oraz wygładza zmiany, a dodatkowo dobrze pielęgnuje skórę. Warto też zmienić swoje kosmetyki — powinny być dopasowane do rodzaju cery.

Istotne znaczenie ma też zmywanie makijażu, należy stosować preparaty, które w swoim składzie mają substancje wybielające — np. witaminę C, ekstrakt z ogórka zielonego lub cytrynę.

W okresie zimowym regularnie stosuj delikatny peeling kwasowy. Słaby kwas z powodzeniem nałożysz w domu – jego działanie jest delikatne, ale widoczne. Zabiegi mocnymi kwasami są bardzo skuteczne, ale lepiej robić je w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym. Wizyta może być bardzo dobrym wyborem. Doświadczony kosmetolog sprawdzi Twoją cerę i podpowie, jaki zabieg na blizny potrądzikowe da Ci najlepsze rezultaty.

Blizny potrądzikowe — jak się pozbyć raz na zawsze?

Blizny potrądzikowe mogą być bardzo uciążliwe, obniżać samopoczucie oraz pewność siebie. Istnieje jednak wiele nowoczesnych i innowacyjnych zabiegów, które nie tylko spłycają je, ale także rozjaśniają pozostałe po nich przebarwienia. Sprawdź salon kosmetyczny w Bielsko Białej – dotykurody.pl, nowoczesny sprzęt pozwala na szybkie i spektakularne rezultaty. Możesz zdecydować się na laser lub innowacyjne kapsułki z rewitalizującymi składnikami. Pierwszy sposób jest bezbolesny oraz charakteryzuje się szybkim działaniem. Kapsułki pobudzają skórę do procesów odnowy, odżywiają ją i rozjaśniają.

W salonie możesz skorzystać również z zabiegów odnowy naskórka przy pomocy kwasów AHA, BHA. Dobre wyniki daje też czysty retinol, który spłyca zmarszczki. Kwas pomaga złuszczyć stary naskórek, przez co blizny i bruzdy ulegają widocznemu spłyceniu. Organizm zostaje pobudzony do syntezy nowych komórek, a skóra staje się gładka i promienna. Retinol rozjaśnia przebarwienia, również te powstałe w wyniku słońca. Kwasy zwykle stosuje się w okresie jesiennym oraz zimowym. Latem natomiast należy chronić skórę za pomocą kremów z filtrami.

Blizny potrądzikowe — jak usunąć je krok po kroku?

Na początku warto zrobić porządny peeling kawitacyjny. W tym zabiegu używa się ultradźwięków, które doskonale oczyszczają skórę, dzięki czemu jest gotowa na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Peeling ultradźwiękami pozwala także pozbyć się nadmiaru sebum, a pory stają się dogłębnie oczyszczone.

Kolejnym zabiegiem może być np. plazma azotowa. Nie tylko pomaga usunąć przebarwienia oraz blizny po trądziku, ale też doskonale odmładza skórę. Osoby, które borykają się z odmianą różowatą, mogą go wyeliminować, korzystając z zabiegów laserowych. Ten sposób skutecznie zamyka naczynka, co korzystnie wpływa na wygląd cery.

Nowoczesny zabieg stanowi także fotoodmładzanie. Specjalna głowica powoduje mikrouszkodzenia skóry, przez co organizm pobudzany jest do tworzenia dużej ilości kolagenu, który ujędrnia i odmładza tkankę. Nowy naskórek jest gładki oraz jednolity.

Wiesz już, jak dbać o skórę trądzikową oraz jak spłycić blizny potrądzikowe. Już wkrótce Twoja twarz będzie promienna i gotowa na lato.

Rekomendowane artykuły